Born in PRL - inPRL.pl

FAQ

Czym jest serwis inPRL?

Serwis inPRL.pl jest miejscem, gdzie tworzymy i wspominamy Relikty z PRL (Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej w latach 1952-1989).

Co to jest Relikt?

Nasza definicja Reliktów PRL, które można tu wrzucić, jest szeroka. Reliktem może być zarówno Zdjęcie, Video, jak i Wspomnienie z PRL. Możesz stworzyć każdy Relikt o dużej sile emocjonalnej. Taki, który dzięki nadanemu tytułowi wzbudza wspomnienia, sentyment, wzruszenie, śmiech, zdziwienie, sprawia, że okres PRL staje Ci się bardzo bliski.

Jak działa KOLEJKA?

Do KOLEJKI trafiają wszystkie nowe Relikty i użytkownicy sami określają, które z nich zasługują na przeniesienie do SIEDZIBY GŁÓWNEJ; im więcej Like-ów, tym większe szanse na przeniesienie. Szkopuł w tym, że najlepiej oceniane trafiają do SIEDZIBY GŁÓWNEJ dopiero po skrupulatnej selekcji. Następnie administrator, zwany Wielkim Towarzyszem, sam wybiera Relikty, które zebrały najwięcej Like-ów oraz miały pozytywne komentarze Towarzyszy, i przenosi je z KOLEJKI do będącej symbolem prestiżu i zwycięstwa SIEDZIBY GŁÓWNEJ.

Jak poprawić Relikt?

Jeśli masz potrzebę usunąć Relikt z serwisu, poproś o to Wielkiego Towarzysza (administratora) używając odpowiedniego formularza udostępnionego w zakładce Kontakt.

Dlaczego mój Relikt, który miał dużo Like-ów nie trafił na stronę główną?

Ponieważ jest duplikatem, podobny Relikt był kiedyś na stronie. Albo jest fajnym obrazkiem, ale nie ma zbyt wiele wspólnego z okresem PRL. Lub zawiera erotykę, pornografię, rasizm - jest sprzeczny z prawem. Czy też jest kalką jakiegoś starego Reliktu albo zdjęcia z początków Internetu. A może bardzo nie spodobał się Wielkiemu Towarzyszowi (administratorowi).

Co to jest archiwum?

Tu trafiają Relikty, które czekając w KOLEJCE nie spodobały się użytkownikom inPRL (lub Wielkiemu Towarzyszowi). Także każdy, nawet lepiej oceniany Relikt, który w ciągu kilku dni nie trafi do SIEDZIBY GŁÓWNEJ.

Co oznacza status "oczekuje na moderację" i czemu mój Relikt go otrzymał?

To oznacza, że plik zamiast do KOLEJKI został automatycznie skierowany do kolejki administracyjnej. System, który o tym decyduje, opiera się na analizie wielu czynników. Większość z nich nie jest zależna od dodającego, a od chwilowych warunków panujących w serwisie.

Relikt po zmianach administracyjnych trafi do następnego etapu po tym, jak zobaczy go Wielki Towarzysz (administrator). Jeśli nie będzie żadnych zastrzeżeń trafi on do KOLEJKI dokładnie na takich samych zasadach, jak każdy inny Relikt. Jeśli będzie łamać regulamin, Relikt zostanie usunięty. Jeśli wyjątkowo nie spodoba się Wielkiemu Towarzyszowi, zostanie natychmiast zarchiwizowany.

Jaki jest dobry i kiepski tytuł dla Reliktu?

Dobry tytuł - odnoszący się do haseł, idei, emocji - krótki i trafny, związany z okresem PRL. Wpływający na odbiór, podkreślający istotne elementy prezentowanego Reliktu. Kiepski tytuł - taki sam jak napis na zdjęciu, z błędami ortograficznymi, niegramatyczny, z przekleństwami, obraźliwy.

Co daje mi PRZEGLĄDANIE (nie jestem zalogowany do inPRL oraz do Facebook ) inPRL.pl?

Możesz oglądać Relikty, komentarze oraz podziwiać liczbę Like-ów przy Relikcie. W SIEDZIBIE GŁÓWNEJ inPRL.pl codziennie otrzymujesz tylko najlepsze Relikty, czyli te, które zebrały najwięcej Like-ów i zostały uznane za najbardziej godne uwagi przez Wielkiego Towarzysza. Musisz mieć konto na Facebooku i być zalogowanym do inPRL.pl, aby móc dodać komentarz lub ocenić Relikt. Dzięki społeczności inPRL.pl i like-om przez nią przyznawanym masz gwarancję, że Relikty znajdujący się w SIEDZIBIE GŁÓWNEJ są po prostu najlepsze. W KOLEJCE znajdziesz Relikty kandydujące do przejścia do SIEDZIBY GŁÓWNEJ.

Jestem zalogowany do Facebook, ale nie jestem zalogowany do inPRL, co mogę?

Oprócz uprawnień przewidzianych dla osoby przeglądającej, możesz dodatkowo przyznawać like Reliktom.

Co daje mi BYCIE UŻYTKOWNIKIEM inPRL.pl?

Jako zalogowany użytkownik możesz dzielić się z internautami swoim Reliktami, a poprzez dodanie Reliktu wspominasz dawne czasy, przypominasz je innym, pokazujesz je tym, którzy ich nie pamiętają, a także dajesz im do myślenia. Powodujesz, że innym kręci się łezka w oku, wywołujesz sentyment za dawnymi czasami. Jeden dobry relikt to inwestycja na przyszłość dla twoich bliskich, znajomych i nieznajomych. Ale przede wszystkim możesz dodawać Relikty, komentować każdy Relikt, jak i przyznawać mu "lubię to" (Like).

Jeżeli jesteś zalogowany do Facebook oraz do serwisu inPRL oprócz uprawnień przewidzianych powyżej możesz dodawać komentarze do Reliktów oraz dodawać swoje Relikty. Pamiętaj! aby zalogować się do serwisu wymagane jest bycie zalogowanym na Facebook.

Jak dodać Relikt?

Aby dodać Relikt, wystarczy w zakładce DODAJ serwisu inPRL.pl wypełnić formularz odpowiednio dla video, zdjęcia, wspomnienie z PRL i kliknąć przycisk "DODAJ”.

Dodałem Relikt, gdzie zniknął?

Do czasu, aż Relikt „nie zyska sławy i uznania wśród użytkowników” jak i Wielkiego Towarzysza, spędzi trochę czasu w KOLEJCE.

Co mogę zrobić, aby mój Relikt trafił do SIEDZIBY GŁÓWNEJ?

Musisz przede wszystkim dodać ciekawy Relikt, który spodoba się innym użytkownikom. Oprócz oddanych Like-ów na Relikt bierzemy pod uwagę także inne współczynniki, takie jak pozytywne komentarze oraz decyzja Wielkiego Towarzysza.

Jakie Relikty są niedozwolone?

Patrz Regulamin.

Co daje mi zalogowanie do inPRL.pl?

Po zarejestrowaniu w inPrl.pl będziesz dodawać, komentować i like-ować Relikty. Lepiej poznawać osoby, które oglądają i komentują twoje Relikty.

Nie pamiętam hasła. Co zrobić?

Skorzystaj z mechanizmów przypominania hasła udostępnionych przez Facebook.

Mam pomysł na zmiany w inPRL.pl, gdzie je przesłać?

Twoje pomysły, propozycje zmian możesz do nas przesłać za pomocą formularza KONTAKT, wybierz tylko odpowiedni temat. Rozpatrzymy Twój pomysł i w razie akceptacji wprowadzimy go na inPRL.pl.

Jak usunąć Relikt?

Jeśli masz potrzebę usunąć Relikt z serwisu, poproś o to Wielkiego Towarzysza (administratora) używając odpowiedniego formularza udostępnionego w zakładce Kontakt.

Czy można edytować (poprawić) Relikt?

Raz dodany Relikt nie może być dowolnie zmieniony - edytowany, zatem zastanów się i policz do 10 zanim dodasz swój Relikt. Przemyśl, czy innym użytkownikom twój Relikt również przypadnie do gustu, przecież jest dla Ciebie ważne, żeby sprawić przyjemność przynajmniej kilku osobom. W przypadku, gdy naprawdę zależy Ci na zmianie w Relikcie, napisz do Wielkiego Towarzysza (administratora), używając formularza w zakładce Kontakt - na pewno coś na to zaradzimy.

Komentarze pod Reliktem naruszają dobre obyczaje. Co mogę zrobić z takim spostrzeżeniem?

Skorzystaj z opcji Kontakt i wybierz odpowiedni temat korespondencji, opisz nam o który Relikt chodzi i na czym polega Twoim zdaniem naruszenie. Dzięki Tobie szybko wprowadzimy porządek.